2019-09-05

41. Memoriał Grzegorza Duneckiego

Upalna pogoda przywitała uczestników i kibiców królowej sportu na 41. Memoriale Grzegorza Duneckiego w Toruniu.

Do zmagań w przygotowanych przez MKL konkurencjach zgłosiło się przeszło 200 osób w przekroju wiekowym od młodzika do weterana.

Jak zwykle najbardziej pasjonujące były konkurencje biegowe zgrupowane w dwubój sprineterski kobiet i trójbój mężczyzn.

Wśród Pań najwięcej bo aż 1950 punktów zdobyła Agata Forkasiewicz z KS AZS AWF Wrocław i to ona zwyciężyła w konkurencji dwuboju.

Kolejne miejsca na podium przypadły Adriannie Janowicz z AZS-AWF Katowice (wynik 1933 pkt.) oraz wychowance naszego klubu a obecnie reprezentującej CWZS Zawisza Katarzynie Tuniewicz (wynik 1908 pkt.).

Warto tu podkreslić udany start naszej młodszej kobiecej kadry klubowej. Zawodniczki Klaudia Lis, Maria Jarosińska oraz Maja Doksa godnie walczyły z koleżankami z wyższych kategorii wiekowych. Najlepszy rezultat punktowy osiągnęłą tu Klaudia, która z wynikiem 1566 punktów została skalsyfikowana na 11-ej pozycji dwuboju.

W koronnej męskiej konkurencji memoriału zobaczyliśmy zaciętą walkę świeżo upieczonych mistrza i wicemistrza Polski w biegach sprinterskich.

Tym razem lepszy w każdym z biegów a w konsekwencji i w całości zmagań okazał się Słowikowski Przemysław z AZS-AWF Katowice, który z wynikiem 2855 punktów wywalczył główna nagrodę memoriału.

Tym razem Dominik Kopeć (KS Agros Zamość) z wynikiem 2782 musiał się  zadowolić drugą lokatą.

Trzecie miejsce przypadło w udziale Adrianowi Wesela z OŚ AZS Poznań. Zawodnik ten zdobył łącznie 2697 punktów.

Nasz medalista MP Seniorów Brzeziński Adam ostatecznie zdobył 2682 punkty co przełożyło się na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej i drugi wynik wśród kategorii U23.

Bardzo dobrze spisał się też Adam Lewandowski, który z wynikiem 2540 punktów zdobył dla siebie i naszego klubu dziewiątą lokatę w generalnej klasyfikacji.

Warto podkreslić, że organizowany memoriał z roku na rok ma coraz silniejsza obsadę. Należałoby w tym miejscu podziękoważ za współorganizacje i włożony wklad finansowy sponsorom tej edycji, tj. obok Urzędu Miasta Torunia i Urzędu Mrszałkowskiego również i Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, a także prywatnym osobom i fimom z Panią Sylwią Noskiewicz oraz firmami Nomet i Aniro na czele.